Przygotować się na letnie promienie słoneczne

Sezon letni należy zaliczyć do bardzo intensywnych okresów w trakcie roku
Autor zdjęcia: efradera

Sezon letni należy zaliczyć do bardzo intensywnych okresów w trakcie roku. To właśnie wtedy najczęściej bierze się urlop. Wypoczynek nad morzem jest niezwykle przyjemny, o ile plażowiczom sprzyja pogoda. Wtedy też są oni szczególnie narażeni na szkodliwe promienie słoneczne.

Rozważny wypoczynek to podstawa

Plażowicze najchętniej zasięgają kąpieli słonecznych. Opalenizna stała się efektem pożądanym. Pomimo głosu specjalistów, na plaży najczęściej dążymy do brązowienia naszej skóry. Warto jednak pamiętać o kilku prostych zasadach, których powinniśmy się trzymać w upalne dni:

  • korzystajmy z filtrów, które ograniczą szkodliwe skutki słońca,
  • pijmy wodę niegazowaną w celu nawodnienia organizmu,
  • chrońmy przed promieniami słonecznymi nasz wzrok.

Lista mogłaby znacznie się poszerzyć, jednak trzy główne zasady są swoistym wymogiem. Okulary przeciwsłoneczne damskie, a także męskie kupimy swobodnie na miejscu wypoczynku. Jeżeli jednak chcemy zadbać o nasz wzrok w sposób szczególny, zdecydujmy się na ten krok jeszcze przed wyjazdem.

Jakość asortymentu, o której zapominamy…

W niektórych sytuacjach jakość ma znaczenie. Dlatego też powinniśmy sięgać po produkty sprawdzone, okraszone dobrymi właściwościami użytkowymi. W wypadku okularów będzie to odpowiedni filtr (walory estetyczne nie są najważniejsze drogie Panie). Jeżeli sięgamy po krem do opalania, wybierajmy go z głową. Przede wszystkim, kierując się oferowanym poziomem ochrony naszej skóry.

Zdrowa opalenizna powstaje stopniowo. Nasz urlop trwa zazwyczaj przynajmniej tydzień. Warto spożytkować ten czas odpowiednio. Częstą praktyką jest niestety poparzenie słoneczne, którego nierozważny plażowicz nabawia się już po pierwszym dniu. Dalszy wypoczynek w takim wypadku niesie nikłą przyjemność (jest raczej udręką). Nie warto psuć sobie wolnego!